Bugünkü
Takvim
  • Yaşam
  • 11.01.2019 00:00
  • Son Güncelleme: 11.01.2019 17:51

ipucu: Kırlarda ve yarışına ne ad verilir? 11 Ocak sorusu

ipucu sorusu yayınlandı. Hadi bugün 20.30'da Spor Gecesi ile takipçilerinin karşısına çıkacak. Peki, kırlarda ve yarışına ne ad verilir? İşte 11 Ocak sorusu ve yanıtı...

Kırlarda ve ormanlarda yapılan koşu yarışına ne ad verilir?

ipucu sorusu için bekleyiş sona erdi. Canlı bilgi yarışması Hadi bugün 20.30'da başlayacak. Hadi tarafından yapılan açıklamada, "Bu soğuk havalarda bahar ve yaz günlerini anımsatacak bir ipucuyla karşınızdayız: Kırlarda ve ormanlarda, yükseltilerden, çukurlardan ve akarsulardan geçerek yapılan koşu yarışına ne ad verilir?" denildi. İşte 11 Ocak sorusu ve yanıtı...

HADİ İPUCU SORUSU (11 OCAK 2019)

Soru: Kırlarda ve yarışına ne ad verilir?

Cevap: KROS KOŞUSU

Kırsal alanlarda inişli-çıkışlı toprak üzerinde yapılan uzun mesafe koşusuna ise kros adı verilir. Kır koşuları, bireysel yarışlar ve takım yarışları biçiminde yapılır. İlk uluslar arası kros yarışması Fransa ile İngiltere arasında yapılmıştır daha sonra diğer ülkeler de katılmıştır. Kros koşuları, bireysel yarışlar ve takım yarışları biçiminde yapılır.

Kır koşusu, bir kış sporu olup, her türlü hava koşullarına katlanan atletlerin, azim ve iradeleri ölçülür ve atlerler yaz oyunları için hazırlanma fırsatı bulurlar.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.