Bugünkü
Takvim

Brokoli miyomu önler

Brokoli miyomu önler
Her 10 kadından 7'si, rahim dokusuna yerleşen miyom hastalığıyla mücadele ediyor. Neden oluştuğu bilinmeyen bu tümörler, ailesinde aynı hastalık olan kişilerde daha çok görülüyor. Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Doç. Dr. Çağlar Yıldız, miyomların gebe kalmayı zorlaştırdığını belirtiyor. Mutlaka takip altına alınması gereken miyomların ilaçla tedavi edilip küçültüldüğünü vurguluyor. Ayrıca uzmanlar, yaşil yapraklı sebzelerin, brokoli, lahana, brüksel lahanası, domates ve elma gibi besinlerin miyomların büyümesini engellediğini açıklıyor.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.