Bugünkü
Takvim

Yumurtalık inde kritik yaş 63

Kilolu kadınlarda daha sık görülen yumurtalık i, 63 yaşını bekliyor! Korunmanın yolu, yeşil çaydan geçiyor.Kadınların
korktuğu hastalıkların başında, şüphesiz yumurtalık kanseri geliyor. Kanser türleri arasında 7'nci sırada görülüyor. Kadın ölümlerine neden olan kanserler arasında ise 5'inci sırada bulunuyor. Rakamlar, korkutucu tabloyu gözler önüne seriyor. Kadın Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Betül Görgen, kadınlarda sık görülen yumurtalık kanseriyle ilgili bilinmesi gerekenleri anlatıyor... Sebebi tam olarak bilinmeyen bu hastalık, daha çok 63 yaş ve üzeri kadınlarda ve beyaz tenli kadınlarda görülüyor. Bunun yanı sıra aşırı kilolu olmak, 35 yaşından sonra doğum yapmak da yumurtalık kanserine yakalanma riskini artırıyor. Uzmanlar, bu nedenle kadınlara erken yaşta anne olmayı öneriyor.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.