Bugünkü
Takvim

Sungurtekin hakkında üç ayrı suçtan soruşturma başlatıldı

Youtuber , amcasını aşağıladığı videosunu kanalına yükledi. Görüntüleri izleyenlerin şikayeti üzerine savcılık harekete geçti.

Enes bi'dur'!
Youtube'da 8.8 milyon abonesiyle en çok bireysel takipçiye sahip Enes Batur Sungurtekin hakkında üç ayrı suçtan soruşturma başlatıldı... Batur, 20 Ekim 2018 tarihinde kanalında bir video paylaştı. Söz konusu videoda amcasına, küfür, hakaret ve aşağılayıcı sözler yağdırdı. Akrabasını çileden çıkarttı! Bu korkunç video üzerine duyarlı vatandaşlar Batur hakkında CİMER'e (Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi) suç duyurusunda bulundu. Bakırköy Cumhuriyet Savcılığı, Sungurtekin hakkında 'halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik etme', 'kişilerin huzur ve sükununu bozma', 'sesli yazılı veya görüntülü bir ileti ile hakaret' suçlarından soruşturma başlattı...Ünlü Youtuber Enes Batur'un, 'şaka videosu' çok fazla tepki almıştı. Bunun üzerine Batur videoyu kaldırmıştı...

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.