Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Yaşam
  • 28.11.2018 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 28.11.2018 08:14
ABONE OL

'den bu bölgelere uyarısı! Bugün 'da hava nasıl olacak?

na ilişkin tahminleri Genel Müdürlüğü tarafından yayınlandı. Hava sıcaklıklarının son günlerde hızlı bir şekilde düşmesinin ardından üst üste uyarılar gelmeye başladı. Özellikle Marmara, Ege ve Batı Akdeniz için Meteoroloji'den şiddetli sağanak yağış uyarıları yapıldı. Vatandaşlar bu haberler üzerine ? 'da bugün hava nasıl? Kar yağacak mı? ? gibi sorulara yanıt aramaya başladı. İşte 28 Kasım 2018 Türkiye geneli hava durumu...

Meteoroloji'den bu bölgelere son dakika uyarısı! Bugün İstanbul'da hava nasıl olacak?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün internet sitesinden 28 Kasım 2018 Çarşamba Türkiye geneli hava durumu tahminleri yayınlandı. Sonbaharın son günlerini yaşarken düşen sıcaklıklarla birlikte yağış tüm yurdu etkisi altına almaya başlarken, vatandaşlar da önümüzdeki günlerde hava durumunun nasıl olacağını merak ediyor. Yağışın kara dönüşüp dönüşmeyeceğine ilişkin araştırmalar yapan vatandaşlar bugün hava nasıl olacak? Kar ne zaman yağacak? İstanbul'a kar yağacak mı? gibi sorulara da yanıt arıyor. İşte hava durumuna ilişkin son dakika tahminleri...

Meteoroloji'den bu bölgelere son dakika uyarısı! Bugün İstanbul'da hava nasıl olacak?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Marmara, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu'nun kuzey ve batısı, Batı ve Orta Karadeniz, Doğu Anadolu'nun batısı, Doğu Akdeniz'in iç kesimleri ile Gaziantep, Kilis, Adıyaman ve Diyarbakır çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Genellikle yağmur ve sağanak, Kıyı Ege ile Batı Akdeniz kıyılarında gök gürültülü sağanak, gece saatlerinden sonra Trakya'da karla karışık yağmur şeklinde olması beklenen yağışların Marmara'nın batısı, Kıyı Ege ile Batı Akdeniz'de kuvvetli, Çanakkale, İzmir, Aydın, Muğla çevreleri ile Antalya'nın doğu ilçelerinde çok kuvvetli olması bekleniyor.

Meteoroloji'den bu bölgelere son dakika uyarısı! Bugün İstanbul'da hava nasıl olacak?

Hava sıcaklığının kuzeybatı kesimlerde 2 ila 4, Trakya'da 4 ila 8 derece azalacağı, doğu kesimlerde 2 ila 4 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor. Rüzgarın genellikle güneyli yönlerden, öğle saatlerinden sonra Marmara ile Kuzey Ege kıyılarında kuzeyli yönlerden hafif ve orta kuvvette; Marmara'nın batısı, Ege ve Batı Akdeniz ile Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde kuvvetli ve kısa süreli fırtına şeklinde esmesi bekleniyor.

Meteoroloji'den bu bölgelere son dakika uyarısı! Bugün İstanbul'da hava nasıl olacak?

UYARILAR
KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; Marmara'nın batısı, Kıyı Ege ile Batı Akdeniz'de kuvvetli (21-50 kg/metrekare), Çanakkale, İzmir, Aydın, Muğla çevreleri ile Antalya'nın doğu ilçelerinde çok kuvvetli (51-75 kg/metrekare) olması beklendiğinden, meydana gelmesi muhtemel ani sel, su baskını, yıldırım, ulaşımda aksamalar ve yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir. Hava sıcaklıklarının hızla düşmesiyle birlikte yurtdun doğu kesimlerinde zaman zaman kar yağışı olabileceği belirtildi. İstanbul'a mevsimin ilk karının ne zaman yağacağı ise henüz belli değil.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın Marmara'nın batısında kuzey ve kuzeydoğu, Ege ve Batı Akdeniz ile Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde güneyli yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına (60-80 km/sa) şeklinde esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (deniz ulaşımında aksamalar, çatı uçması, ağaç ve direk devrilmesi, baca gazı zehirlenmesi vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

Meteoroloji'den bu bölgelere son dakika uyarısı! Bugün İstanbul'da hava nasıl olacak?

İLLERE GÖRE HAVA DURUMU

İSTANBUL °C, 16°C
Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

ANKARA °C, 13°C
Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

İZMİR °C, 18°C
Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli olması bekleniyor.

ANTALYA °C, 21°C
Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların kuvvetli, doğu ilçelerinde yer yer çok kuvvetli olması bekleniyor.

SAMSUN °C, 21°C
Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

ELAZIĞ °C, 14°C
Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

GAZİANTEP °C, 13°C
Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden sonra aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

TÜM İLLERİN HAVA DURUMU TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYIN