Bugünkü
Takvim

anneliğe engel

Üreme çağındaki kadınları tehdit eden , kısırlığı çağırıyor! Çocuk sahibi olmayı engelliyor. Tekrarlama riski bulunan bu hastalığın tedavisinde geç kalmamak gerekiyor

Çikolata kisti anneliğe engel
Her 5 kadından birinde görülen çikolata kisti, dayanılmaz adet sancıları ile kendini gösteriyor. 30 yaşından sonra risk artıyor. Neden oluştuğu tam olarak bilinmeyen çikolata kistleri, tamamen çikolataya benzediği için bu isimle adlandırılıyor. Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Prof. Dr. Polat Dursun, çikolata kistlerinin en yaygın belirtilerinin adet dönemi ve öncesinde ağrı, cinsel ilişki sırasında ağrı, kısırlık, aşırı veya düzensiz kanamalar ile belirti verdiğini söylüyor.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.