Bugünkü
Takvim

i menopozu bekliyor

Menopozda görülen kanamalar, kimi zaman inin belirtisini oluşturuyor. Uzmanlar, durumun önemini vurguluyor. Doktor kontrolüne dikkat çekiyor

Rahim kanseri menopozu bekliyor
Menopoz, her kadın için olağan bir süreci oluşturuyor. Kadınları hem psikolojik hem de fizyolojik olarak etkileyen bu dönem, kişiden kişiye değişiyor. Türkiye'de kadınlar ortalama 47-49 yaş arasında menopoza giriyor. Uzmanlara göre son adetin ardından 6 ay boyunca hiç kanama yaşanmaması menopoz kabul ediliyor. Menopoz sürecinden sonraki kanamalar normal dışı görülerek ciddiye alınması gerekiyor. Bu kanamaların altında yatan nedenin araştırılması gerekiyor. Acıbadem Taksim Hastanesi Kadın Hastalıkları, Doğum ve Jinekolojik Onkoloji Uzmanı Prof. Dr. İlkkan Dünder, bu durumda vakit kaybetmeden hekime başvurmasını öneriyor. Şu bilgileri veriyor:

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.