Bugünkü
Takvim
  • Yaşam
  • 29.08.2018 11:11
  • Son Güncelleme: 29.08.2018 11:11

DNA testinden kaçan İzmirli iş adamının babası olduğu kesinleşti

İzmir'de yaşayan 71 yaşındaki iş adamı 'na babalık davası açmıştı. Açılan dava sonucu bir müddet DNA testi için örnek vermemek amacıyla kaçan Bükcüoğlu'nun yapılan test sonucunda Berrin Aşık'ın babası olduğu kesinleşti.

Berrin Aşık'ın annesi Rezzan Acül, seneler önce çalışmak için Almanya'ya gitti; ancak eşi Mehmet Acül Türkiye'de kaldı. Rezzan Acül, iddiaya göre, Almanya'da iş adamı Halim B.'yle aşk yaşadı ve bu ilişkiden 1971 yılında Berrin Aşık dünyaya geldi. Acül, Berrin Aşık'ı Türkiye'ye getirdi ve bebeğin kendisinden olduğunu söylediği kocası Mehmet Acül'ün nüfusuna kaydettirdi.

DHA'nın haberine göre, bir süre sonra biyolojik baba Halim B., kızını görmek isteyip, gelince Rezzan Acül, iş adamını hem kızına hem de kocasına 'Yakınım' diye tanıttı. Böylece B., kızıyla yakınlık kurdu. Yaklaşık 20 yıl önce de Berrin Aşık'a gerçek babasının kendisi olduğunu açıklayan B., kütüğüne alabilmesi için kızından babalık davası açmasını istedi. Bunun üzerine Aşık, dava açtı; ancak B.'nin isteği ve bu kez de gerçek babasının kendisinin olmadığını söylemesi üzerine davayı geri çekti.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.