Bugünkü
Takvim
  • Yaşam
  • 12.08.2018 00:00
  • Son Güncelleme: 12.08.2018 10:34

Cep telefonlarını gece şarja takıp yatanlar dikkat!

Cep telefonu kullanıcıları genellikle gece yatarken telefonlarını şarja takmayı tercih ediyorlar. Ancak bu durumun zararlarından haberleri var mı? Gece yatmadan şarja takılan cep telefonları bakın nelere sebep oluyor...

Telefonlarını şarja takıp yatanlar dikkat

Akıllı telefonların neredeyse hepsinin pek sevilmeyen, ortak bir yanı var. Onları 24 saatte bir, genellikle kolayımıza geldiğinden her gece şarj etmemiz gerekiyor.

Peki telefonumuzu yattığımız saatten sabaha kadar şarja bırakmak, gerçekten iyi bir fikir mi? Bu davranışımız, cihazımızın piline kalıcı bir hasar veriyor mu? Dahası fazladan tükettiğimiz elektrik ne kadar?

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.