Bugünkü
Takvim

öldürebilir

Klima öldürebilir
Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı Dr. Yakup Hakan Başaran, ların önemli sağlık sorunlarına yol açtığını söyledi. Zatürrenin, bakteri-mantarvirüs gibi değişik mikrobik etkenlerle akciğer dokusunun iltihaplanmasına yol açan bir enfeksiyon hastalığı olduğunu söyleyen Başaran, klimalardaki tehlikeye işaret etti. Bakımı ve temizliği yapılmayan klimaların, 'lejyoner' hastalığı olarak bilinen ve ölüme neden olabilen zatürre etkeni bakteriler için uygun üreme ortamı sağladığını belirtti. Dr. Başaran, bu nedenle klimaların düzenli olarak temizlenmesinin hayati önem taşıdığını belirtti.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.