Bugünkü
Takvim

ömürlük sevda

olarak ’da çalışan Siirtli Rabia ile Serkan, yerde buldukları nı öpüp Atatürk büstünün yanına bıraktı

Mevsimlik işçİ ömürlük sevda
Perşembe'de mevsimlik tarım işçisi Siirtli 16 yaşındaki Rabia Aykaç ile Serkan Hansu, oyun oynamak için Çaka Çaytepe Ortaokulu bahçesine geldi. Burada nı yerden gören iki çocuk, koşarak bayrağın yanına geldi. Bayrağı alıp Atatürk büstünün yanına koydu.

Okul Müdürü Kenan Sayılır, bayrağın yerinde olmadığını görünce kamera kayıtlarına baktı. Ordu Valisi Seddar Yavuz, çocukları makamında kabul edip, hediyeler verdi. Yavuz, "Bayrak bir milletin şerefi, haysiyeti, onurudur. Bayrak yere düştüğünde bir milletin, şerefi ve onuru yere düşmüş olur. İşte bu şuurla iki tane gencimizin aslında her bir gencimizin yapması gereken davranışı sergilemiş olmaları, her türlü takdirin üzerindedir. Bu şuur ve bilinç ile neslimizi yetiştirebildiğimizde inanıyorum ki, bu asır bizim asrımız olacaktır" dedi.(Bayrağı görünce hemen koştular )

ÇOK DUYGULANDIK
Okul müdürü Sayılır "Atatürk büstünün yanına koyduklarını ve koymadan önce bayrağı 3 kere öpüp alnına koymaları gerçekten bizleri çok duygulandırdı. Kim olduklarını merak edip araştırınca da buraya olarak gelen çocuklar olduğunu öğrendim" şeklinde konuştu.(3 kere öpüp yerden kaldırdılar)

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.