Bugünkü
Takvim
  • Yaşam
  • 30.07.2018 14:41

Son dakika: yapılacak il ve birlikler belli oldu! Bedelli askerlik görevi nerede yapılacak?

Milyonlarca bekleyen vatandaş gözünü bedelli ile ilgili gelecek açıklamalara çevirdi. Bedelli askerlik detaylarıyla ilgili son dakika olarak ilk resmi açıklama AK Parti Grup Başkanvekili 'dan geldi. Turan, bedelli askerlik yapacakların 21 gün sürecek olan zorunlu görevinin 11 il ve 13 birlikte yapılmasının planlandığını açıkladı.

Bedelli askerlik yapılacak il ve birlikler belli oldu

11 İL 13 BİRLİK

AKP Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, bedelli askerlerin 11 ildeki 13 askeri birliğe dağıtılmasının öngörüldüğünü açıkladı. Turan, "21 günlük eğitimin, 11 il ve 13 birlikte yapılması planlanıyor. Askeri birlikler arasında Çanakkale'deki 3'üncü Jandarma Eğitim Tabur Komutanlığı ve 116'ncı Jandarma Eğitim Alay Komutanlığı da bulunmaktadır. Eğitim için gelecek olanlar aynı zamanda esnafımızdan alışveriş yaparak ekonomiye katkı sağlayacak. Askerlerimizin yakınları burada konaklayarak, gezerek, hem turizme, hem de ekonomiye destek olacak" dedi. Turan'ın da değindiği 13 birlik şöyle:

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.