Bugünkü
Takvim
  • Yaşam
  • 22.06.2018 11:27

2018 ne zaman çıkacak? 2018 Bedelli askerlikte şartlar neler? Bedelli askerlikte yaş sınırı ne olacak?

Milyonlarca askerlik çağına gelmiş vatandaş gözünü haberine çevirdi. Hükümet 24 Haziran seçimleri öncesi bedelli askerlikle ilgili çalışmaların tamamlandığının müjdesini verdi. Peki ama bedelli askerlik ne zaman çıkacak? Bedelli askerlikte yaş sınırı ne olacak? Bedelli askerlikte ücret ne olacak? Bedelli askerlik 2018'de çıkacak mı? Bedelli askerlikte şartlar neler? Kimler bedelli askerlik yapabilir? Bedelli askerliğe nasıl başvurulur? Bedelli askerlikte son durum ne? İşte bedelli askerlikle ilgili tüm detaylar...

24 Haziran 2018 cumhurbaşkanlığı ve genel seçimleri sonrası bedelli askerlik çıkacak mı sorusu gündemde yerini korurken bedelli askerlikle ilgili son dakika bir haber geldi. Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli, bedelli askerlikle ilgili gerekli çalışmaları yaptıklarını belirterek, "Sayın Cumhurbaşkanımız seçimden sonra bu çerçevede talimatını verecek, ona göre de gereği yapılacak" dedi. Bedelli askerlik son dakika haberleri 2018 yılında da araştırılıyor. Bedelli askerlik çıkacak mı sorusu ile ilgili Bekir Bozdağ'dan bir açıklama geldi. Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, bedelli askerlik hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Bozdağ, 'TSK'nın ihtiyaçları dikkate alınarak bedel ve yaş sınırı belirlenecek, ona göre adım atılacak.' diye konuştu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bayram namazı çıkışında gazetecilerin sorularını yanıtlamış, kalıcı bedelli askerlik sorusuna yanıt verirken, bedelli askerlik yaş sınırı, bedelli askerlik şartları gibi önemli konulara değinmişti. Erdoğan, 'İhtiyaç nedir, yaş sınırı ne olacak, bunları belirledikten sonra adımı atacağız. Gündemimizde var' açıklamasında bulunmuştu. Kalıcı bedelli askerlik gündemde mi? sorusuna Erdoğan, 'Bunu belirleyecek olan siviller olmaktan öte askeri erkan yanıtını vermişti. Vatandaşlar yapılan açıklamaları yakından takip etmeye devam ediyorlar. 'Bedelli askerlik yaşı kaç olacak?' sorusu da sorulmaya başlandı. Son çıkan bedelli askerlikte 27 yaş sınırı konulmuştu. 2018'de çıkacak bedelli askerlikte yaş sınırının 1990 ve öncesi olması bekleniyor ancak konu ile ilgili bir açıklama yapılmadı.

60 SANİYEDE SON 24 SAAT

kalan karakter 1000

ibrahim ibrahim

bedelli askerlikte yaş sınırının tamamen kalkma ihtimali var mı

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 22.06.2018 16:20

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.