Bugünkü
Takvim

i cepte

Sperm testi cepte
Bilim adamları devrim niteliğinde bir cihaz geliştirdi. Bu cihaz sayesinde artık erkekler gebelik i yapar gibi evde cep telefonlarından analizi yapabilecek. Kadın Hastalıkları Doğum ve Tüp Bebek Uzmanı Op.Dr. Betül Görgen, 2 yıl sonra piyasada olması beklenen cihazın akıllı telefonlarla uyumlu olduğunu, 5 saniyeden kısa süre de sonuçları rapor ettiğini söyledi. Test sonuçlarının telefonun hafızasında depolandığını belirten Dr. Görgen, "Bu cihaz sayesinde hızlı ve kolay sperm analizi yapmak mümkün olacak. Cep telefonuna takılabn cihazın maliyeti 5 dolar civarında. Erkekler strese girmeden ve çekinmeden evde testlerini yaparak doğurganlık düzeylerini anlayabilecek" diye konuştu.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.