Bugünkü
Takvim
  • Yaşam
  • 24.11.2015 Gazete
ABONE OL

Ayaktan şifa

Ayaktan şifa
ÇİN kültüründe yaygın olarak uygulanan ayak masajı ile ilgili bilinmeyen bir gerçek ortaya çıktı. Ayaklardaki sinir uçlarına parmak ile bastırılarak uygulanan ayak masajıyla, vücudumuzdaki çok sayıda bölgenin uyarıldığı kanıtlandı. nın stres, yorgunluk, uykusuzluk ve migren gibi sorunların azaltılmasında etkili olduğu, kan dolaşımını ise hızlandırdığı açıklandı. Uzmanlara göre, ayaktaki her nokta, vücudunuzun belirli bir bölgesinin uyarılmasını sağlıyor. Ayak serçe parmağına yapılan masajla kulakların, orta parmaklara yapılan masajla gözlerin, baş parmağa yönelik dokunuşlarla da beynin etkilendiği belirtiliyor. Ayaktaki diğer noktaların ise akciğer, nefes borusu, karaciğer, mide ve bağırsak ile etkileşim halinde olduğu değerlendiriliyor.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.