Bugünkü
Takvim

Robotik ameliyatta çift konsol dönemi

ABONE OL
Robotik ameliyatta çift konsol dönemi
Cerrahinin geldiği en üst nokta olarak kabul edilen robotik dünyada ve Türkiye'de pek çok ameliyatta başarı ile uygulanıyor. Türkiye'de kamu ve özel hastanelerde bulunan robotik cerrahi sistem üroloji başta olmak üzere birçok branşta kullanılıyor. Robotik sistemde çift konsol dönemine geçildiğini belirten Prof. Dr. Ali Rıza Kural, bu sistemi şöyle anlatıyor: "Çift konsollu robotta iki cerrah iki ayrı konsola oturuyorlar ama ikisi de ameliyat sahasındaki 3 boyutlu aynı görüntüyü görüyor. Bu, hem ameliyat alanındaki anatomiyi paylaşmak açısından hastaya yarar sağlamakta, hem de eğitim açısından robotik cerrahiye yeni başlayan cerrah için de avantaj oluşturmakta."

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.