Bugünkü
Takvim

sinsi ilerler

ABONE OL
Ağız kanseri sinsi ilerler
En ölümcül 8 kanser türü arasında yer alan can alıyor. Dünyada her yıl 40 bin kişinin ağız kanserine yakalandığını, yılda 12 binden fazla kişinin de bu yüzden can verdiğini söyleyen DentGroup Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi Uzmanı Dr. Başak Kurdoğlu, şu uyarılarda bulunuyor: "Ağız kanserinin ağrıyla belirti vermez. Sigara, alkol, solaryum, genetik yatkınlık, besinlerdeki kansorojen maddeler ve stres ağız kanseri için risk faktörleridir. Sürekli vuruk yapan protezlere dikkat etmek gerekir. Ağzında beyaz, kırmız renkte anormal oluşumlar ve iyileşmeyen yara bulunanlar ağız kanseri riski altında olabilir. Bol sebzemeyve tüketmek önemlidir."

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.