Bugünkü
Takvim

Tek sigarada tam 602 zehir var

ABONE OL
Tek sigarada tam 602 zehir var
dikkat! Tütün ve Alkol Piyasası Düzenleme Kurumu, geçen yıl piyasaya arz edilen sigaralardaki katkı maddelerini açıkladı. 6 firmanın 267 değişik markalı sigarasının içinde, 602 farklı girdi kullanıldığı ortaya çıktı. Listede, 'anisaldehit, asetik asit, asetofenon, bal, benzil alkol, Bulgar gül yağı, etil alkol, gliserol, karamel, karanfil yağı, laktik asit, mentol, nitrojen, ökaliptol, rom, şeker, vanilya ve anason yağı'nın da aralarında bulunduğu 269 madde yer aldı. Sigara kağıdında 25, yapıştırıda 9, sargıda 51, mürekkepte ise 137 maddenin kullanıldığı anlaşıldı.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.