Bugünkü
Takvim

Gizli düşman

Sıcak günlerin soğuk tatlısı büyük risk taşıyor. Türkiye'de dondurmalar, Avrupa standardı olan yüzde 18 şeker oranı yerine en az yüzde 25 şeker içeriyor

ABONE OL
Gizli düşman
Gıda Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi , Türkiye'de lardaki şeker oranının Avrupa standartlarının üzerinde olduğunu belirterek, yüzde 25 olan şeker oranının yüzde 18'e düşürülmesi gerektiğini söyledi. Prof. Dr. Özdemir, yaptığı açıklamada, yüksek şeker oranı taşıyan dondurmanın, diyabete yol açabildiğini ve halk sağlığına zararlı olan dondurmaların tüketilmemesi gerektiğini kaydetti.

DONDURMA DEĞİL ŞEKER YİYORUZ
Yeterince pastörize edilmeyen dondurmaların tehlikeli olabileceğini bildiren Özdemir, "Dondurmanın içerisinde buz kristallerinin kalmaması lazım" dedi. Büyük firmaların tamamen kaliteli dondurma ürettiklerini söylemenin mümkün olmadığını ifade eden Özdemir, "Dondurma yerken maalesef şekerli bir ürün yiyoruz. Biz dondurmanın tadını alırken önce süt tadı alınması gerekiyor. Ama şu andaki dondurmaları yediğimiz zaman önce şeker tadı alıyoruz" diye konuştu.kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.