Bugünkü
Takvim

Masum güzellik

Tüm dünyada 20 yılı aşkın süredir kullanılan ve kadınları zamana karşı koruyan un ne kısa ne de uzun vadede yan etkisi yoktur

Masum güzellik
uyuşturucu krem ya da soğuk uyuşturma yöntemleriyle cilt yüzeysel olarak uyuşturulur. Önceden saptanmış noktalara çok ince uçlu iğnelerle uygulama yapılır. Botoks uygulamasının ardından bölgeye buz uygulanması olası şişlik veya rahatsızlıkları azaltır. Tedavinin tümü yaklaşık 10-15 dakika sürdüğünden normal yaşama hemen dönülebilir. Ancak yatma pozisyonuna geçmek için 4-6 saatin geçmesi beklenmelidir. Botoksun çevresindeki kaslara dağılmaması için botoks uygulanmış bölgenin ovuşturulmaması gerekir.

Botoks'un uzun ya da kısa vadede zararlı etkileri yok mu?
Botoks, 20 yılı aşkındır kullanılmaktadır. Hakkında en fazla çalışma yapılan ilaçlardan biridir. Uzun veya kısa vadede zararlı etkisi yoktur.

MİGRENİN DÜŞMANI
Botoks migrenime iyi gelir mi?
Botoksun kullanım alanlarından birisi de migren tedavisidir. Öncelikle migrenin ilgili uzman tarafından organik sebeplerinin ayırıcı tanısı yapılması gerekir. Gerilim tipi baş ağrısına sahip olan migren hastalarında botoks uygulamaları oldukça rahatlatıcı bir etkiye sahiptir.

MEZOBOTOKS NEDİR?
Botoks uygulamaları, kaş arası, göz etrafında kaz ayakları, alın ve derinleşmiş mimik çizgileri için yapılan bölgesel uygulamalardır. Mezobotoksun klasik botoks uygulamalarından farkı, düşük dozlarda tüm alana yüzeysel olarak uygulanmasıdır. Mezobotoksun derin kaslar üzerinde etkisi olmadığından, ifadenizde değişiklik olmadan yüzeyel ince çizgilenmelerde azalma sağlamaktadır.

NERELERE UYGULANIR?
, dekolte, boyun ve ellerde antiaging etkiyi sağlamak, derinin yüzeysel katmanlarını gençleştirmek ve yaygın ince çizgi ve kırışıklıkların giderilmesini sağlamak, cildin sebum salgısını düzenlemek için uygulanmaktadır. Özellikle yağlı ve akneli ciltlerde cildin sebum salgısını azaltmak için kullanılan tedavilerin arasında başarılı bir şekilde yerini almıştır.

YÖNTEMLERİ NELER?
Mezoterapi, derinin yüzeysel katmanları içine az miktarda aktif maddeverilmek suretiyle kullanılan ve ürün tipine bağlı olarak bir koruyucu amacı elde etmek için tasarlanmış bir tekniktir. Mezobotoks önceden lokal krem anestezik bir madde uygulanmış cilde, roller yöntemi ile kanalların açılması ve napaj tekniği ile yüzeyel mikroenjeksiyonların yapılması şeklinde uygulanır.

Op. Dr. Berfu BABUCÇU

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.