Bugünkü
Takvim

Sanal bağımlılık alarmı!

ABONE OL
Sanal bağımlılık alarmı!
Teknolojinin yeterince kullanımı yarar, fazlası ise zarar. Yapılan araştırmalara göre, Türkiye'de internet kullanan her dört kişiden biri bağımlı olarak karşımıza çıkıyor. En büyük problemin, kişinin bağımlı olduğunu kabul etmemesinden kaynaklandığını belirten Doç. Dr. , 7 saatten fazla internette vakit geçirmenin bağımlılık kategorisine girdiğini açıkladı. Hastalığın daha çok 18 yaşından küçük çocuklarda görüldüğüne dikkat çeken Dilbaz, bu durumdaki çocukların tedavi olması gerektiğini, aksi halde intihara kadar varan olumsuz sonuçların doğabileceğini söyledi. Dilbaz ayrıca, bilgisayarın çocukların yatak odası yerine oturma odasına konulmasını da tavsiye etti.
kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.