Bugünkü
Takvim

Aşıda 24 yaş açılımı

Bakan Akdağ, H1N1 aşısının Türkiye için bir fırsat olduğunu söyledi ve ekledi: 24 yaş üstü sağlıklı kişilerin yaptırmasına gerek yok

ABONE OL
Sağlık Bakanı Recep Akdağ, resmi temaslarda bulunmak üzere Belarus'a gitmeden önce Atatürk Havalimanı'nda A gribiyle ilgili açıklamalarda bulundu. Bakan Akdağ, hastalığa karşı önlem konusunda problem yaşanmadığını belirterek, "İspanya ve birçok Avrupa ülkesinde ciddi problemler yaşanmıştır" dedi. Tartışılan domuz gribi aşısına da değinen Bakan Akdağ, "Türkiye'de aşının bulunması Türk halkı için bir fırsattır. Bir sigortadır" dedi. Aşının öncelikle sağlık çalışanlarına, ardından da 6 ay 2 yaş arası çocuklara uygulanacağını da hatırlatan Akdağ, "24 yaşın üstünde, sağlık riski olmayanların ise aşı olmasına gerek yok" dedi.

Aşılama 2 Kasım'da
Meksika'da mart ayında ortaya çıkan ve kısa sürece dünyaya yayılan A gribiyle ilgili aşılama uygulaması ABD başta olmak üzere Avustralya, İsveç, Danimarka, Romanya, Fransa, Brezilya, İngiltere, Japonya, Macaristan ve Çin'de sürüyor. Bunların dışında 18 ülke daha aşı alımı için anlaşma yaparken, 43 milyon doz aşı ile ilgili bağlantıyı sağlayan Türkiye'de ise aşılama çalışmaları 2 Kasım'da başlayacak.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.