YSK üyeleri İstanbul kararını ne zaman açıklayacak?

11.04.2019 22:15


Yüksek Seçim Kurulu AK Parti Temsilcisi Recep Özel, A Haber'e özel açıklamalarda bulundu.

Özel, "Büyükçekmece ile ilgili salı günü itibariyle itirazımız tam kanunsuzluk ve olağanüstü itirazla başvurduk. Büyükşehirde sayım işleminin bitmesi lazım. Bazı ilçelerde sayım devam ediyor. Hızlanma olur ve sayım biterse hızlıca karar verilir.

Şu anda aradaki fark 13 binlere geldi." dedi. İşte Özel'in açıklamaları...

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Büyükçekmece ile ilgili itirazlar görüşmesini erteledi. YSK'nın Büyükçekmece ve İstanbul görüşmelerinin birlikte ele alınmasına karar verdiği öğrenildi. YSK, Büyükçekmece ve İstanbul'da seçimin yenilenmesine ilişkin itirazlarla taleplerin birlikte ele alınmasına karar verdi. YSK'nın 7 asil, 4 yedek üyesi bulunuyor. Karar 6 üyenin oyuyla çıkıyor.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.