SOM-B2 füzesi ilk kez test edildi! Hedefleri 12'den vurdu (Video)

05.09.2019 23:55

Savunma Sanayii Başkanlığı öncülüğünde TÜBİTAK SAGE tarafından Türk Silahlı Kuvvetleri için geliştirilen Türkiye’nin ilk seyir füzesi SOM, ilk testine girdi. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın sosyal medya hesabından paylaştığı videoda, SOM, beton sığınaklara karşı kullanılacak ardışık delici harp başlıklı versiyonu SOM-B2 füzesinin ilk atışını gerçekleştirdi. SOM girdiği ilk atış testini başarıyla gerçekleştirerek hedefleri tam 12’den vurdu.


Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Türkiye'nin ilk seyir füzesi SOM'un beton sığınaklara karşı kullanılacak ardışık delici harp başlıklı versiyonu SOM-B2 füzesinin ilk atış testinin başarıyla gerçekleştirildiğini bildirdi.

Bakan Varank, Twitter hesabından TÜBİTAK SAGE tarafından geliştirilen füzeye ilişkin paylaşımda bulundu.

Varank şunları kaydetti:

"Savunma Sanayii Başkanlığı öncülüğünde TÜBİTAK SAGE tarafından TSK için geliştirilen Türkiye'nin ilk seyir füzesi SOM'un beton sığınaklara karşı kullanılacak ardışık delici harp başlıklı versiyonu SOM-B2 füzesinin ilk atış testi başarıyla gerçekleştirildi."

Ayrıca Savunma Sanayi Başkanı İsmail Demir de teste ilişkin Twitter hesabından şunları paylaştı:

"SOM-B2 füzesi atış testinde hedefi başarıyla vurdu. Ardışık delici harp başlıklı SOM-B2 füzesinin geliştirme, yer ve uçuş testleri tamamlandı."

kalan karakter 1000

erk erk

Patlamanın çoğu odanın dışında oluşmuş. Odanın içine pek hasar verebilmiş gibi görünmüyor.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır2
cevapla 07.09.2019 17:42
ymz ymz

direk bir odaya nokta atışı. mükemmel

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 07.09.2019 08:54
Ömer Ömer

Harika ya

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 06.09.2019 10:04

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.