NASA korkunç görüntüleri yayınladı! Dorian Kasırgası hızla geliyor

31.08.2019 12:14

NASA, ABD'yi etkisi altına alması beklenen ve hızının 185 kilometreyi bulması beklenen Dorian Kasırgası ile ilgili son görüntüleri paylaştı. NASA'dan paylaşılan görüntülerde kasırganın hızla yoğunlaştığı görülürken, kasırganın kategori 4 seviyesine çıktığı belirtildi.


NASA, ABD'yi vurması beklenen ve ülkede korkuya neden olan Dorian Kasırgası'nın son durumuna dair görüntüleri yayınladı. Ayrıca, kasırganın 'kategori 4' seviyesine çıktığı belirtildi.


NASA, Dorian Kasırgası'nın Atlas Okyanusu üzerinde hızla yoğunlaştığını gösteren görüntüleri yayınladı.


NASA'nın yayımladığı açıklamada, Dorian'ın, şiddetli yağışlara ve bu yağışların da sellere neden olabileceğine yer verildi.


Ulusal Kasırga Merkezi'nin yaptığı açıklamada, Dorian'ın daha da şiddetlenerek çok tehlikeli 'kategori 4' kasırga seviyesine geldiği belirtildi. Ayrıca açıklamada, kasırganın ABD?nin Florida eyaletinden önce Bahamalar'dan geçebileceğine yer verildi.


Öte yandan, yerel medya; Florida'nın tüm bölgelerinde acil durum ilan edildiğini, eyalet genelinde gıda stokladığını, birçok yerde eğitime ara verildiğini ve arama-kurtarma ekiplerinin hazırda beklediğini yazdı.


ABD Başkanı Donald Trump, geçtiğimiz günlerde Florida ve Georgia eyaletlerine ulaşması beklenen Dorian'a karşı bölgedekileri ikaz etmişti. Trump, ikazında "Hazırlıklı olun, devlet ve federal talimatlara uyun, çok büyük bir kasırga olacak, belki de en büyüğü!? ifadelerini kullanmıştı."

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.