Başkan Erdoğan'dan Moldova'da önemli açıklamalar

17.10.2018 15:04

Başkan Recep Tayyip Erdoğan Moldova'da mevkidaşı Dodo ile ortak bir basın toplantısı düzenledi.


Resmi temaslarda bulunmak üzere Moldova'ya giden Başkan Recep Tayyip Erdoğan burada önemli açıklamalarda bulundu.

Başkan Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları:
Darbe girişiminde bulunanlar özellikle silahlı kuvvetlerimize, polisimize, yargımıza devletimizin bütün kademelerine sızmış bir terör örgütüdür. Şuan da bu terör örgütü burada da aynı adımları atabilir. Stratejik ortaklıklar birbirini hayati çıkarlar söz konusu olduğunda tereddütsüz destekler. Moldova'dan özellikle FETÖ konusunda destek bekliyoruz.

Ekonomik ilişkilerimizin siyasi ilişkilerimize yakışır düzeye çıkarılmasında mutabık kaldık.

İki devlet bankası; Halk Bankası ve Ziraat Bankası, elemanlarını buraya göndermek suretiyle bir çalışma yaptılar. En kısa zamanda bu iki bankamızdan biri veya ikisi Moldova'da şubelerini açacaklar.

Kılıç meselesi ile ilgili onunda talimatını bakanımıza verdim. En kısa zaman replikasını yapmak suretiyle sizlere en kısa zaman onun yetiştireceğiz.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.