Kadıköy Belediyesi son dakika! Rüşvet ve sahtecilik operasyonu başladı: 224 gözaltı

Kadıköy Belediyesi son dakika! Rüşvet ve sahtecilik operasyonu başladı: 224 gözaltı
17.05.2022 08:51 - Son Güncelleme: 17.05.2022 08:54

OTOMATİK OYNAT

Son dakika haberine göre, İstanbul merkezli 5 ilde düzenlenen eş zamanlı operasyonda, aralarında CHP'li Kadıköy Belediyesi'nde görevli personelin de olduğu 54'ü kamu görevlisi 224 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi.

İstanbul merkezli 5 ilde, rüşvet suçuna karıştıkları iddia edilen ve aralarında CHP'li Kadıköy Belediyesinde görevli zabıta ve mühendislerin de bulunduğu 54'ü kamu görevlisi 224 şüphelinin yakalanmasına yönelik operasyon başlatıldı.

54'Ü KAMU GÖREVLİSİ OLMAK ÜZERE TOPLAM 224 ŞÜPHELİ HAKKINDA GÖZALTI KARARI
Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı Memur Suçları Soruşturma Bürosunca yürütülen soruşturma kapsamında, örgütlü olarak rüşvet almak, vermek, aracılık etmek ve resmi belgede sahtecilik suçlarına karıştıkları tespit edilen, çoğunluğu Kadıköy Belediyesinde görevli zabıta personeli ve belediye mühendisi olmak üzere, 54'ü kamu görevlisi 224 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi.

5 İLDE EŞ ZAMANLI OPERASYON
İstanbul Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, zanlıların yakalanması için İstanbul, İzmir, Adana, Kocaeli ve Şırnak'ta eş zamanlı operasyon başlattı.

Devam eden operasyon kapsamında çok sayıda şüphelinin gözaltına alındığı, adreslerdeki aramaların sürdüğü bildirildi.

SON DAKİKA