Türkiye'nin yerli otomobili TOGG Almanya'da görüntülendi: Togg C-SUV'da dikkat çeken değişiklik

Türkiye'nin yerli otomobili TOGG Almanya'da görüntülendi: Togg C-SUV'da dikkat çeken değişiklik
23.05.2022 16:16

OTOMATİK OYNAT

Yerli otomobil TOGG, SUV modeliyle Almanya'da kamuflajlı bir şekilde test edilirken görüntülendi. Yerli otomobilin Almanya'da hangi testlere tabii tutulduğu bilinmezken, görüntüler ile aracın son tasarımı da ortaya çıkmış oldu.

Türkiye'nin yerli otomobili TOGG için geri sayım başladı. 2023 Mart aylarında trafiğe çıkması beklenen TOGG, artık son test süreçlerine girmiş durumda. Geçtiğimiz haftalarda TOGG CEO'su yerli otomobille ilgili açıklamalarda bulunurken, şimdi ise TOGG'un SUV modeli Almanya'da kamufle bir şekilde görüntülendi. Test sürecinde kamuflajlı görüntüleriyle yakalanan TOGG, bekleyenlerini bir kez daha heyecanlandırdı. Almanya'da hangi testlere tabii tutulduğu bilinmezken, ortaya çıkan görüntüler ile aracın son tasarımı da gözler önüne serilmiş oldu.


Yerli otomobil Togg C-SUV'a ait fotoğrafları paylaşan INSIDEEVs isimli internet sitesi, aracın 2019 yılında gösterilen ilk haline kıyasla özellikle arka bölümünde değişiklikler olduğunu vurguladı. Önceki görüntülerle kıyaslandığında, TOGG'un arka tarafının biraz daha küçültüldüğü göze çarpıyor. Öte yandan camın da yine konsepte göre daha dikey bir şekilde konumlandığı gözlemlendi. Sadece bu da değil. Bir başka değişikliğinde ön ve arka far tasarımında da olduğu da gözlerden kaçmıyor. Şirket, bu noktada bazı küçük değişikler yapmış gibi görünüyor. Türkiye'nin ilk yerli otomobili TOGG, geçtiğimiz haftalarda açıklama yapan Mehmet Gürcan'a göre önümüzdeki yılın mart ayında yollara çıkacak. Yerli otomobilin fiyatı ise merak edilen bir diğer konulardan. Ancak bununla ilgili henüz resmi bir açıklama gelmedi. Öte yandan Alman medyası Focus'da TOGG'a yönelik övgü dolu bir yazı yayımlandı. Yazıda TOGG'un yeni bir çağın simgesi olduğu vurgulandı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yerli otomobil endüstrisi için çaba sarf ettiği belirtildi.Alman medyası TOGG'a yönelik paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

"Mehmet Gürcan Karakaş, Avrupa otomotiv dünyasını TOGG ile zenginleştirmek istiyor. Eski Bosch yöneticisi, Türk otomobil üreticisinin elektrikli arabalarını ağa bağlı bir dünyada akıllı cihazlar olarak görüyor. Elbette TOGG , sahne galasıyla Münihte'ki Uluslararası Motor Show'a gidebilir veya memleketi İstanbul'daki büyük bir etkinlikte kendisini halka sunabilirdi. Ancak ilk Türk otomobil üreticisi daha fazlasını istedi ve 2022'de Las Vegas'taki Tüketici Elektroniği Fuarı'nda büyük bir yükseliş yaşandı. Sürmekte olan pandemi bile Türklerin kendilerini gösterme planlarından ve geliştirdikleri "Gelişmiş Akıllı Mobilite Ekosisteminden" alıkoymadı".

"Togg, kulağa Apple veya Samsung'un en son teknoloji ürünü aksesuarı gibi gelen şey yeni bir çağı simgeliyor. Onlarca yıldır otomobiller, ticari araçlar, otobüsler ve kamyonlar Türkiye'de üretiliyor ancak yalnızca yabancı üreticiler tarafından. Bu durum sadece otomobil meraklısı ünlüleri değil, yıllardır yerli otomobil endüstrisini kendi markasıyla taçlandırmak için her şeyi yapan Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı da rahatsız etti".
Neredeyse tüm yeni otomobil markaları gibi, TOGG da klasik otomobil bayilerinden vazgeçmek istiyor. Dağıtım internet üzerinden yapılırken, marka mağazalarının imaj ve bilinirliği sağlaması gerekiyor. Uzun vadede TOGG, parasını eksiksiz bir ekosistemde kazanmak istiyor ve şimdiden çok sayıda işbirliği ortağını bünyesine kattı. 2030'lara bakıldığında, proje işe yararsa, araba büyük olasılıkla bir sona ulaşmak için bir araç haline gelecek".

SON DAKİKA