Kuruluş Osman 12. yeni bölüm fragmanı izle

Kuruluş Osman 12. yeni bölüm fragmanı izle

20.02.2020 17:46

ATV ekranlarının ilgiyle takip edilen dizisi Kuruluş Osman'da bu akşam dikkat çeken gelişmeler yaşandı. 11. bölümde Türklerin tek umudu haline gelen Osman Bey, Balgay'ın zulmüne karşı geliyor. İzleyiciler tek başına kalan Osman nasıl bir strateji ve yol izleyeceğini merak ediyor. Bölümün sona ermesiyle birlikte izleyicilerin merakla beklediği Kuruluş Osman 12. bölüm fragmanı yayınlandı.


Kuruluş Osman 12. bölüm fragmanı "Balgay yemi yuttu, ötesi bendedir!" başlığıyla yayınlandı.

KURULUŞ OSMAN SON BÖLÜMDE NELER YAŞANDI?
Moğollar, Söğüt, Kayı ve bölgedeki diğer Türk obalarını işgal edip, kılıçtan geçirip, taş taş üstünde bırakmazlarken; tüm beyleri ve halklarını esir ederler.

OSMAN BEY'E BALGAY'IN TEKLİFİ
Moğol işgali Türkleri yok olmanın eşiğine getirirken, Balgay'ın karşısında yalnızca Osman Bey kalmıştır! Anadolu'nun uç topraklarında yeşeren Kayıları yok ederek Selçuklu sonrası yeni bir Türk devletinin kurulmasını engellemek isteyen ve Bitinya bölgesindeki tekfurlarının topraklarını ele geçirerek gözünü Konstantiniyye'ye diken Moğol komutan Balgay, Osman Bey'e sancakbeyi olmasını teklif eder

YA ŞEHADET YA HÜRRİYET
Balgay'ın teklifini reddederek kaçmayı başaran Osman, 'Ya şehadet ya hürriyet' diyerek kıyama kalkar. Alişar'ı maşa olarak kullanan Balgay, onu gözden çıkarıp Sofia'yı biat ettirir.

BALGAY'IN PLANI NE?
Balgay tüm gazabıyla Kayı Obası'nı vurup Dündar, Gündüz ve Osman'ın alplerini esir ederek akıl almaz eziyetlerle Türklerin tüm özgürlük umutlarını tüketmek ister.

OSMAN NE YAPACAK?
Türklerin tek umudu haline gelen Osman Bey, Balgay'ın zulmüne dur diyebilecek mi? Tek başına kalan Osman nasıl bir strateji ve yol izleyecek? Şeyh Ebebalı, yok oluşun eşiğindeki Türklere ve Osman Bey'e nasıl ilham verecek? Osman'ı ortadan kaldırmak için her yolu deneyen zalim Balgay'ın yeni oyunları neler olacak?

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.