Ordu-Giresun havalimanı ne zaman açılıyor?

Ordu-Giresun havalimanı ne zaman açılıyor?

25.03.2015 00:00

Türkiye'nin deniz üzerine kurulan ilk havalimanı projesi olan Ordu-Giresun Havalimanı'nın açılış tarihi belli oldu ve üst yapı çalışmalarının görselleri yayınlandı. Deniz üzerine inşa edilen dünyanın ikinci, Avrupa'nın ve Türkiye'nin ilk havaalanı olma özelliği taşıyan Ordu-Giresun Havaalanı için denize 29 milyon ton taş döküldü. Günde 138 kamyon tonlarca taş taşıyor. Havalimanının pist inşaatının 15 Temmuz 2014'de tamamen bitirilmesi planlanıyordu. Fakat daha sonra 29 Ekim 2014 tarihine işaret edilmişti. Terminal binası inşaatları bir hayli uzun süren havalimanının açılışı en son 2015 Mart ayına kadar ötelenmişti.


kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.