Fırat Kalkanı Harekatı son dakika! El Bab'da 2 asker şehit oldu! Şehit askerlerin isimleri...

Fırat Kalkanı Harekatı son dakika! El Bab'da 2 asker şehit oldu! Şehit askerlerin isimleri...
25.07.2021 12:51

Fırat Kalkanı Harekatı son dakika! Suriye'nin kuzeyinde yer alan Fırat Kalkanı Bölgesindeki El Bab'da PKK/YPG'li teröristler tarafından askeri konvoya yapılan saldırıda 2 askerimiz şehit oldu. Terör hedeflerinin ateş altına alındığını bildiren Milli Savunma Bakanlığı, "Şehitlerimizin kanını yerde bırakmadık, bırakmayacağız" açıklamasını yaptı. Peki şehit ve yaralı askerlerin isimleri belli oldu mu?


Bebek katili alçak terör örgütü PKK/YPG'nin dün akşam saatlerinde düzenlediği saldırı sonucu İstihkam Astsubay Çavuş Fatih Güney ve İstihkam Sözleşmeli Er Emrah Arslan şehit oldu.

Milli Savunma Bakanlığı yaptığı son dakika açıklamasında şehitlerimizin kanının yerde kalmadığını ve teröristlerin öldürüldüğünü duyurdu.

Bakanlıktan yapılan açıklama şu şekilde:

Fırat Kalkanı bölgesinde 2 kahraman silah arkadaşımızı şehit eden teröristlere misliyle karşılık verilmiş, yapılan etkili atışlar sonucu terör mevzileri yerle bir edilmiş ve ilk belirlemelere göre en az 7 teröristin etkisiz hâle getirildiği tespit edilmiştir.

Şehitlerimizin kanını yerde bırakmadık, bırakmayacağız. Bölgede operasyon ve atışlar devam ediyor.

Şehitlerimize Allah'tan rahmet, kıymetli ailelerine başsağlığı ve sabır, yaralı askerlerimize de acil şifalar diliyoruz. Milletimizin başı sağ olsun.

SON DAKİKA