Ekrem İmamoğlu'nun ses kaydı sızdı: İşte o kayıt

Ekrem İmamoğlu'nun ses kaydı sızdı: İşte o kayıt

"Değişim" diyerek CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun koltuğuna göz diken İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ile genel merkez arasındaki savaş sürüyor. İstanbul İl Başkanlığı için delegelerle görüşen Ekrem İmamoğlu'nun CHP Genel Başkan Yardımcısı Eren Erdem'i hedef alarak "Asla tırnağımı dahi emanet etmeyeceğim genel başkan yardımcısı kimliğini taşıyan bir partili var" dediği ses kaydı sosyal medyaya düştü. İmamoğlu'nun aynı toplantıda Zoom toplantılarının sızmasında Genel Merkez’e ait bir telefonunun kullanıldığını söylediği duyuldu. Öte yandan İmamoğlu'nun Canan Kaftancıoğlu'nu da hedef aldığı öğrenildi. İşte detaylar...

İmamoğlu'nun söz konusu kayıttaki ifadeleri şu şekilde:

"Bu toplantı gibi... Bu ne ki yani 2 tane fiziksel 1 tane de Zoom toplantısı yaptık. Ben böyle yaptım 500 toplantı. Böyle toplantının 100 kişilik olanı da vardır 1000 kişilik olanı da vardır. İlçe başkanları da olanı vardır benimle görüşmek isteyenlerle olanı da vardır.

"GENEL MERKEZ TELEFONUYLA YAYILDIĞINI BİLİYORUZ"
Gelelim Zoom toplantısına; "Bu toplantılardan 3 ya da 4 tanesinin 1 tanesi deşifre edilmesiyle... Bunun ilk andan itibaren bir Genel Merkez telefonuyla yayıldığını biliyoruz.

"TIRNAĞIMIZI EMANET ETMEYECEĞİM BİR İSİM"
Ne yazık ki CHP'nin üst yönetiminde asla ama bakın asla tırnağımı emanet etmeyeceğim genel başkan yardımcısı kimliğini taşıyan bir partili var. Tırnağımı emanet etmem. En az benim kadar bunu genel başkanımız da biliyor. Yüzüne söylediğim içini ismini de söylerim.

Eskiden toplanıp konuşuyorduk şimdi... (anlaşılmıyor) Yanlış bir şey mi söylüyoruz hakaret mi ediyoruz. Yapılan yanlış bir muameleyi... (anlaşılmıyor) görevden alınma sürecini acilen görüşelin dedikleri için böyle bir zoom toplantısı organize ettim fikir alışverişinde bulunduk o toplantının özü burada. Ama parti ne durumda değişim nedir konusunu konuştuğumuz başka toplantılarımız da oldu. Onu da söyleyeyim."

Bunlar da Var
E-5 Karayolu Haramidere mevkii Avcılar istikametinde 10 aracın karıştığı zincirleme kaza meydana geldi 02:29
E-5 Karayolu'nda zincirleme kaza
24.07.2024Çarşamba
CANLI YAYIN