Bugünkü
Takvim
  • Televizyon
  • 04.12.2019 21:13
  • Son Güncelleme: 04.12.2019 21:13

nedir? ve faydaları nelerdir? İşte merak edilen bilgiler

Kuruluş Osman dizisi bu akşam saat 20.00'de izleyicisiyle buluştu. Dizide Osman Bey ve Şeyh Edebali arasında '' hakkında konuşulan detaylar izleyicilerin dikkatini çekerken "?" sorusunun yanıtı merak konusu oldu. Bu kapsamda günün en çok araştırılanları arasında "Ahi Evran kimdir?" sorusu yer alıyor. Aynı zamanda Ahilik teşkilatına dair bilgiler de merak ediliyor. Peki, ve faydaları nelerdir? İşte merak edilen detaylar...

Ahilik teşkilatının özellikleri ve faydaları nelerdir?

Ahilik, Kuruluş Osman'ın izleyici karşısına çıkmasıyla birlikte günün en çok araştırılanları arasında yerini aldı. . Vatandaşlar Ahi Evran kimdir sorusuna arama motorlarında yanıt ararken, Ahilik teşkilatının özellikleri ve faydaları nelerdir sorusunun yanıtı da merak ediliyor. İşte Ahilik teşkilatına dair merak edilen bilgiler...

AHİLİK NEDİR?

Ahilik, köylere kadar yayılan örgütleriyle, milli birliği ve bütünlüğü, sosyal dayanışma ve yardımı temel ilke olarak benimseyen, dostluk ve kardeşlik havası içinde, toplumsal ahlak kurallarına sıkı sıkıya bağlı, milli bir toplum kurmayı amaçlayan, yurt ekonomisinde temel ihtiyaç maddelerini en kaliteli, en ucuz biçimde üretmeyi öngören 13. yüzyılda kurulup gelişen milli bir örgüt biçimidir. Kısaca, bir esnaf örgütüdür.

Ahi Evran ile başlayıp Selçuklulardan bu yana süre gelen, usta, kalfa ve çırağın sadece birer sanatkar olarak değil, aynı zamanda insan olarak belli değerlere bağlı bir şekilde yetiştirilmelerini sağlayan çok önemli bir kültür değerimizdir.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.