Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Televizyon
  • 20.11.2019 20:46
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 20.11.2019 22:07
ABONE OL

'i canlandıran kimdir? , nereli?

3 kıtaya hükmetmiş Osmanlı Devleti'nin kuruluşu ve Osman Gazi'nin hayatını anlatan dizisi ATV ekranlarında saat 20.00'de ilk bölümüyle izleyici karşısına çıktı. Dizide Osman Gazi'yi canlandırıyor. İzleyiciler bu nedenle arama motorlarında sorusuna yanıt arıyor. Peki, , nereli? İşte hayatı...

Osman Bey'i canlandıran Burak Özçivit kimdir?

Kuruluş Osman dizisi bu akşam saat 20.00'de ATV ekranlarında izleyicisiyle buluştu. Kuruluş Osman dizisinde Osman Gazi'ye ünlü oyuncu Burak Özçivit hayat veriyor. İzleyiciler özellikle şu saatlerde Osman Bey'i canlandıran Burak Özçivit kimdir sorusuna yanıt aramaya başladı. Peki, Burak Özçivit kaç yaşında, nereli? İşte merak edilen bilgiler...

BURAK ÖZÇİVİT KİMDİR?

Aslen Gaziantepli olan Burak Özçivit 24 Aralık 1984'te İstanbul'da doğdu. Kazım İşmen Lisesi'ni başarılı bir öğrenci olarak bitiren Özçivit, Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğrafçılık bölümünü okudu.

2003 yılı Best Model of Turkey yarışmasında gelecek vadeden kişi seçildikten sonra Uğurkan Erez Ajans ile çalışmaya başladı. Daha sonra 2005'te Best Model of Turkey yarışmasına yeniden katıldı ve Best Model of Turkey seçildi. Buna bağlı olarak da Best Model of The World'e katılıp dünyanın en iyi ikinci mankeni seçildi.

Faruk Saraç, Abbate, Tween ve Network gibi markaların defileleri ve yurt dışı fuar defilelerinde görev aldı.

Mankenliği bırakan Özçivit, 2007'den itibaren kariyerine oyuncu olarak devam etme kararı aldı.

2007 Kasım ayında Mia Danışmanlık ve Dada Filmin beraber hazırladığı Musallat sinema filminde rol aldı. Dizi olarak ise ilk olarak Eski 18 dizisinde rol aldı. Zoraki Koca dizisinde Ömer karakteriyle TV ekranlarında daha fazla tanınmaya başlayan Özçivit, asıl çıkışını ise Küçük Sırlar dizisindeki Çetin karakteriyle yaptı. Bu dizi sayesinde büyük üne kavuşan oyuncu, Muhteşem Yüzyıl dizisinde Malkoçoğlu karakterini canlandırdı.

Burak Özçivit son olarak Kuruluş Osman dizisinde Osman Bey karakterine hayat veriyor.