Bugünkü
Takvim
  • Televizyon
  • 09.11.2019 23:44
  • Son Güncelleme: 09.11.2019 23:48

Osmanlı Devleti'nde 17. yüzyılda etkili olan Köprülü ailesinden 'nın ilk saray görevi nedir?

Türkiye’nin en çok kazandıran yarışması Kim Milyoner Olmak İster’de yarışmacıya dikkat çeken bir soru soruldu. Yarışmacıyı zorlayan soruda, "Osmanlı Devleti'nde 17. yüzyılda etkili olan Köprülü ailesinin kurucusu 'nın saraydaki ilk görevi nedir?" ifadelerine yer verildi. İşte o soruya dair detaylar…

Kim Milyoner Olmak İster'de dikkat çeken Osmanlı sorusu!

ATV ekranlarında izleyici karşısına çıkan Kim Milyoner Olmak İster'de yarışmacıya dikkat çeken bir soru yöneltildi. Soruda, "Osmanlı Devleti'nde 17. yüzyılda etkili olan Köprülü ailesinin kurucusu 'nın saraydaki ilk görevi nedir?" ifadelerine yer verildi. İşte merakla araştırılan o sorunun yanıtı...

KİM MİLYONER OLMAK İSTER'DE DİKKAT ÇEKEN SORU

Soru: Osmanlı Devleti'nde 17. yüzyılda etkili olan Köprülü ailesinin kurucusu Köprülü Mehmed Paşa'nın saraydaki ilk görevi nedir?

A: Bahçede

B: Marangozhanede

C: Ahırda

D: Mutfakta

Doğru cevap: D: Mutfakta

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.