Takvim

Bugünkü
Takvim
 • Teknoloji
 • 26.01.2021 11:24
 •  - 
 • Son Güncelleme:
 •  
 • 26.01.2021 11:33
ABONE OL

? ? Twitter'da neden Tweet atılamıyor?

? Twitter ? Kısa bir süre önce Twitter’a giren vatandaşlar teknik bir sorun ile karşılaştı. Sosyal medya kullanıcılarının çoğunlukla kullandığı sosyal medya platformu olan Twitter'da 26 Ocak günü sorun yaşanıyor. Tweet atmak isteyen kullanıcılar atılmış tweetleri göremiyor. Kullanıcılar Twitter'a giriş yapabiliyor, ancak ana sayfada paylaşılmış tweetleri göremiyor. Twitter sunucularında sorun olduğunu düşünülüyor. Henüz resmi bir açıklama yapılmadı.

Twitter son dakika çöktü mü? Neden açılmıyor?

Twitter kullanıcıları ana sayfada gezerken sorun yaşıyor ve yeni tweetleri göremiyor. Peki Twitter çöktü mü? Neden neden açılmıyor? Twitter'da neden tweet atılamıyor? Tweet atmak isteyen kullanıcılar atılmış tweetleri göremiyor. Kullanıcılar Twitter'a giriş yapabiliyor, ancak ana sayfada paylaşılmış tweetleri göremiyor. Twitter sunucularında sorun olduğunu düşünülüyor. Henüz resmi bir açıklama yapılmadı.

TWİTTER ÇÖKTÜ MÜ?

Kullanıcılar Twitter'a giriş yapabiliyor, ancak ana sayfada paylaşılmış tweetleri göremiyor. Twitter sunucularında sorun olduğunu düşünülüyor.

TWİTTER NEDİR?

Twitter, kullanıcıların 280 karakter ile sınırlandırılmış "tweet" (Türkçe cıvıldama) adı verilen gönderiler yazabildiği bir sosyal ağ. Jack Dorsey, Noah Glass, Biz Stone, ve Evan Williams tarafından Mart 2006'da oluşturulup Temmuz 2006'da kullanıma açıldı. 2013'te en çok ziyaret edilen 10 internet sitesinden biri oldu ve "internetin SMS'i" olarak tanımlandı. Mart 2016'da 310 milyon aktif kullanıcıya ulaştı.


2004 yılında, Twitter'ın da çatısı altında kurulacağı Odeo isimli bir şirket faaliyete geçiriliyor. 2005 yılında Odeo, "Podcasting" isimli servisini tanıtıyor, fakat beklenen ilgi görülmüyor.Şubat 2006'da Jack Dorsey, Noah Glass, Evan Williams ve Biz Stone, insanların durumlarını mesaj olarak paylaşabileceği bir proje üzerinde çalışmaya başlıyorlar.Bu çalışma sonrasında orijinal fikri Jack Dorsey'e ait olan "Durum" konsepti ortaya çıkıyor, Mart ayının ilk günlerinde Noah Glass'ın önerisiyle isim olarak Twitter seçiliyor.2006 yılında Jack Dorsey tarafından geliştirilmesinden bu yana Twitter, dünya çapındaki popülaritesini gün geçtikçe arttırmış ve içerdiği uygulamaların programlama arayüzünün kısa mesaj gönderim ve alımı konusundaki olanaklarıyla internet dünyasının SMS'i olarak anılmaya başlamıştır. 25 Nisan 2011 tarihinden itibaren Türkçe olarak kullanılabilir hale gelmiştir.Twitter üzerindeki kullanıcıların etkisinin takipçi sayısından ziyade kullanıcının tweetlerine gelen retweetlere bağlı olduğu ortaya konmuştur.

   Kullanıcılar tarafından atılan tweetler herkes tarafından görülebilir. Ancak kullanıcılar attıkları tweetleri sadece kendi takipçilerinin görebileceği şekilde sınırlandırabilir. Kullanıcılar diğer kullanıcıların tweetlerine üye olabilirler. Üye oldukları kişi veya kurumların takipçi sayısını ve bunların kimleri takip ettikleri görebilirler. Tüm kullanıcılar Twitter'ın websitesi aracılığıyla tweetlerini gönderebilir ve alabilirler. Kullanıcılar Twitter'ın websitesine uyumlu harici uygulamalar (akıllı telefonlar gibi) veya belirli ülkelerde erişilebilen kısa mesaj servisi tarafından giriş yapabilirler.

   Günümüzde Twitter'da her dakika ortalama yaklaşık 98 bin tweet atılmaktadır.[10] Yine yapılan bazı araştırmalara göre Twitter'da profilleri bulunan dev markaların; Google, Twitter, YouTube takipçilerinin %33'ü, Facebook takipçilerinin ise %44'ünün sahte veya spam profillerden oluştuğu tespit edildi