Takvim

Vav TV Canlı Yayın
 • Teknoloji
 • 18.12.2020 14:18
 •  - 
 • Son Güncelleme:
 •  
 • 18.12.2020 14:18
ABONE OL

özelliğe doymuyor! Whatsapp'ta başladı! Artık bunu yapacaksınız 'dan ifşa edildi

'ta başladı! Artık bunu yapacaksınız 'dan ifşa edildi. Akıllı telefonlarda kullanılan görüntülü konuşma özelliği ’e geliyor olabilir. Sosyal medya platformunda dolanan yeni bir ekran görüntüsüne göre WhatsApp Web ve masaüstü uygulamasında görüntülü veya sesli konuşma yapılabilecek. Bu doğrultuda WhatsApp, binlerce kullanıcısı için çok yakında masaüstü uygulamasından yapma desteğini hizmete sunabilir.

Whatsapp'ta yeni dönem! Artık bunu yapacaksınız Twitter'dan ifşa edildi

Whatsapp'ta yeni dönem başladı! Artık bunu yapacaksınız Twitter'dan ifşa edildi. WhatsApp'ın masaüstü versiyonu olan "WhatsApp Web" için tertemiz özellik görüntülü konuşma geliyor. Android ve İOS işletim sistemlerinde kullanılan özellik, masaüstü uygulamasında da hizmete sunulması bekleniyor. WhatsApp'ın sunacağı yeni özellik, Twitter'da ekran görüntüsü paylaşan Alex Hern adlı kullanıcı tarafından fark edildi. Yayılan ekran görüntüsü ve beraberindeki iddialara göre masaüstü sürümüne görüntülü ve sesli arama için butonlar eklenecek ve bilgisayarında kamerası olanlar görüntülü konuşma hizmetinden yararlanabilecek.

Whatsapp'ta yeni dönem! Artık bunu yapacaksınız Twitter'dan ifşa edildi

Yayılan ekran görüntüsü ve beraberindeki iddialara göre masaüstü sürümüne görüntülü ve sesli arama için butonlar eklenecek ve bilgisayarında kamerası olanlar görüntülü konuşma hizmetinden yararlanabilecek.

Paylaşılan görselde sesli ve görüntülü arama için iki yeni buton görülüyor. Her iki simgede de WhatsApp'ın bu özelliği test ettiğini onaylayan "beta" etiketi bulunuyor. WhatsApp'ın masaüstü uygulaması için sesli ve görüntülü arama desteği henüz hizmete sunulmadı.

   WHATSAPP'IN AZ BİLİNEN 10 ÖZELLİĞİ

   Peki WhatsApp'ın bütün özelliklerine hakim misiniz? İşte mutlaka bilmeniz gerek 10 WhatsApp özelliği...

   EMOJİ TARAMASI

   WhatsApp'ta çok fazla emoji var, evet. Bazen doğru anda doğru emoji'yi bulmak çok zor olabiliyor. Artık istediğiniz emoji'yi kelime kullanarak aramanız mümkün olacak. Ancak bu özelliği kullanmak için 'auto correct' özelliğinizin açık olması gerekiyor.

   DAKİK HESAPLAMALAR

   Eğer sürekli konuşmalarınızı takip etmiyorsanız, küçük tik işaretlerinin maviye dönüştüğü anı kaçırabilirsiniz. Artık gönderdiğiniz mesajı basılı tutarak çıkan "Bilgi" opsiyonunu tıklayarak bir tikin ne zaman maviye dönüştüğünü görebilirsiniz. Aynı işlemi attığınız mesajı kaydırarak da yapabilirsiniz. Bu işlem sayesinde attığınız mesajın karşı tarafa iletilip iletilmediğini ve okunup okunmadığını takip edebiliyorsunuz.

   GRUP SOHBETLERİNİ SESSİZE ALIN

   Çenesi düşük arkadaş gruplarınızdan veya kişilerden sıkıldığınızda, "Grup bilgisi"ni açarak, grup konuşmanızı sekiz saat, bir hafta veya bir yıl boyunca sessizleştirebilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken konuşma ekranı açıkken grup veya kişi isminin yazılı olduğu tepedeki kısma dokunmanız ve açılan ekranda "sessize al" seçeneğine tıklamanız.

   PARANIZ CEBİNİZDE KALSIN

   "Ayarlar"lardan "Veri Kullanımı"na tıklayarak, "Medyanın otomatik olarak indirilmesi" ayarlarını değiştirebilirsiniz. "Mobil veri kullanırken" düğmesine tıklayarak, verilerin wifi'sız ortamlarda indirilmesi opsiyonunu kapatabilir, ve telefon faturanızı azaltabilirsiniz.

     OTOMATİK YÜKLEMELERİ DURDURUN

     Telefonuzun fotoğraf galerisinde utanç verici resimler olmasını istemiyorsanız WhatsApp'ın otomatik yükleme özelliğini kapatabilirsiniz. Bunun için sohbet ayarlarında "Gelen medyayı kaydet" i kapatarak fotoğrafların ve diğer medyanın otomatik indirme işlemlerini durdurabilirsiniz.

     REFERANS İÇİN ÖNEMLİ MESAJLARI İŞARETLEYİN

     Önemli bir mesajı bulmak için yüzlerce iletiyi geriye doğru kaydırmak çok uzun sürebilir. Ama eğer o mesaja yıldızla işaretlerseniz (Yani favorilerinize kaydederseniz) hem sizin işiniz kolaylaşır, hem de mesajlaştığınız kişinin bundan haberi olmaz. Bir mesaja yıldız eklemek için tek yapmanız gereken mesajın üstünü basılı tutmak ve çıkan yıldız simgesini seçmek. Daha sonra sohbetin üzerine dokunup "Yıldızlı mesajlar"ı seçerek işaretlediğiniz tüm mesajları görebilirsiniz.

     DİZÜSTÜ WHATSAPP

     WhatsApp'ı bilgisayardan açarak artık işyerinizde istediğiniz kadar mesajlaşmanız mümkün. Bilgisayarınızdan Web.whatsapp.com adresine girdikten sonra telefonunuzdaki WhatsApp'inizden alacağınız QR kodu ile sohbetlerinizi bilgisayar ekranına taşıyabilirsiniz.

     GRUP KONUŞMA TARAMASI

     Eğer daha önce bir grup konuşmasında bulunduysanız, bu konuşmalara verilen isimlerin ne kadar saçma olabileceğini biliyorsunuzdur. Artık grup konuşmalarının isimlerini aklınızda tutmanıza gerek yok. Eski bir grup konuşmasını bulmak için tek yapmanız gereken konuşmanın içinde kimlerin olduğunu hatırlamak. Herhangi bir konuşmada kişinin isminin üstüne tıklayarak daha önce beraber içinde bulunduğunuz bütün grup konuşmalarını görebilirsiniz.

     FAVORİ SOHBETLERİNİZİ UYGULAMANIN TEPESİNE KOYUN

     Bu özellik sayesinde bir konuşmayı sohbetler listenizin en üstüne koymanız mümkün. Tek yapmanız gerek sohbete basılı tutarak, ekranda beliren 'pin' opsiyonunu seçmek.

     KALIN, ÜSTÜ ÇİZİLİ VE İTALİK

     Mesajlarınızı kalın, üstü çizili veya italik yapmak isterseniz tek yapmanız gerek yazdığınız metni seçip, araç çubuğundaki üç nokta simgesine dokunarak istediğiniz formatlamayı seçmek.

       WHATSAPP NEDİR?

       Mevcut telefonunuz internet bağlantısı sayesinde ücretsiz olarak mesajlaşmak istiyorsanız WhatsApp uygulamasını kullanabilirsiniz.Uygulama sayesinde sadece ses kaydı değil, aynı zamanda fotoğraf,video,ses kaydı,konum bildiri yapabiliyorsunuz.