Bugünkü
Takvim
  • Teknoloji
  • 09.11.2019 16:07
  • Son Güncelleme: 09.11.2019 16:13

Telefon sahipleri dikkat! "Taahhüdünüz bitti" aramaları mercek altında

Tüketicilerin, sabit hizmetine ilişkin devam eden taahhütlerinin süresinin dolduğu veya dolmak üzere olduğu gerekçesiyle firma çağrı merkezleri, bayileri tarafından arandıklarına yönelik şikayetlerin artması üzerine , ve ilgili şirket temsilcilerinin yer alacağı bir komisyon kurulması kararlaştırıldı.Sabit internet hizmetiyle ilgili haksız ticari uygulamalara son vermek amacıyla Ticaret Bakanlığı, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) ile ilgili şirket temsilcilerinin yer alacağı bir komisyon kurulacak.

Ticaret Bakanlığından yapılan yazılı açıklamaya göre, Tüketicinin Korunması ve Piyasa Gözetimi Genel Müdürlüğünce, son zamanlarda tüketicilerden gelen yoğun şikayetler üzerine, sabit internet hizmetiyle ilgili haksız ticari uygulamalara son verilmesi amacıyla BTK ve sektör temsilcilerinin katılımıyla Ankara'da toplantı düzenlendi.

kalan karakter 1000

arif ol an la r arif ol an la r

vergisini vermeyenlere hile yapanlara bariz açık hukuk ihlali yapanlara NE CEZALAR VAR BİN TL CEZAMI HEMEN ÖDESİNLER ya da beraber yemekler yensin görev yapmakta sorumluların menfaatleri karşılansın YETER NE CEZA VAR NE BOL BOL HAKSIZLIK YAPANLARA AF VAR İLGİLİ KURUMLARCA ÇALIŞANI DA KONTROLLÜ VE HATTA YASALARIN TEKRAR GÖZDEN GEÇİRİLEREK KAMU YARARI ÖN PLANDA TUTULACAK DÜZENLEME YAPILMALI AŞIRI KAR olmamalı YURT DIŞINA DEĞERLER KAÇIRTIRILMAMALI ALDATMALARIN ÖNÜNE GEÇİLMELİ ...

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 10.11.2019 14:30

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.