Bugünkü
Takvim
  • Teknoloji
  • 24.08.2019 00:53
  • Son Güncelleme: 24.08.2019 00:53

'ta bunu yapıyorsanız dikkat! Aslında herkes yanlış biliyor

Sosyal medya devi ile ilgili ortaya dikkat çeken bir iddia atıldı. Facebook'un, kullanıcılarına verilerini kontrol etme hakkı veren ‘’ özelliğinin aslında hiçbir şey silmediği iddia edildi.

Facebook'ta bunu yapıyorsanız dikkat! Aslında herkes yanlış biliyor

Facebook'ta yer alan "geçmişi sil" özelliğinin aslında hiçbir şey silmediği iddia ediliyor. Yeni özelliğin, kullanıcının Facebook dışındaki sitelerde takip edilmesi özelliğini devre dışı bırakabilmesini sağladığı açıklanmıştı.

GEÇMİŞ SİLİNİYOR MU?

Teknoloji haberleri paylaşan Mashable internet sitesi ise Facebook bu özelliği kullanırken, Facebook sunucularından hiçbir geçmişi silmeyeceğini sadece kullanıcının hesabından veri bağlantısının kesileceğini yazdı.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.