Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Teknoloji
  • 16.06.2019 19:27
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 16.06.2019 19:27
ABONE OL

'tan kullanıcılara uyarı! Onu yapan kişiye dava açılacak

Dünya genelinde en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması olarak bilinen önemli bir adım atmak için hazırlanıyor. WhatsApp toplu mesajlar yoluyla dağıtılan yanlış haberlerin önüne geçmek için toplu mesaj atanlar hakkında dava açabileceğini duyurdu. Yapılan açıklamaya göre, aynı mesajı fazla sayıda kişiye gönderen kullanıcılara dava açacağını belirtildi.

Sosyal medya platformu Facebook bünyesinde yer alan WhatsApp, uygulama üzerinde çalışmalarına devam ediyor. WhatsApp yeni yaptığı duyuruda sahte mesajlar konusunda önemli bir atacağını belirtti. Şimdi birçok Whatsapp kullanıcısı şirket tarafından yapılan açıklamayı merak ediyor.

GEREKLİ ADIM ATILDI

WhatsApp uygulama üzerinde yayılan sahte mesajlar konusu üzerine odaklanarak gerekli adımı attı. Şirketten yapılan açıklamaya göre, aynı mesajı fazla sayıda kişiye gönderen kullanıcılara dava açacağını bildirildi.

DAVA AÇMA HAKKINA SAHİP OLACAK

Toplu gönderim yoluyla yayılan mesajlar sonucunda ortaya çıkan olayların önüne geçmek isteyen WhatsApp 7 Aralık 2019 itibarıyla toplu mesaj gönderen herhangi bir kullanıcıya dava açma hakkına sahip olacak.

İŞTE WHATSAPP'TAN YAPILAN AÇIKLAMA...

WhatsApp'ın resmi sayfasından konuyla ilgili yapılan açıklama ise şu şekilde:

"7 Aralık 2019'da başlayarak, WhatsApp, otomatik veya toplu mesajlaşma veya kişisel olmayan kullanım gibi, Hizmet Şartlarımızı ihlal eden veya istismarda bulunanlara, otomatik veya toplu mesajlaşma gibi ihlallerde bulunduğunu belirlediklerine karşı yasal işlemlerde bulunacaktır. Örneğin, platform dışı bilgiler, şirketlerden WhatsApp'ı Şartlarımızı ihlal eden şekillerde kullanma yetkileri hakkındaki hak iddialarını içerir. Bu yazı, kötüye kullanım kanıtı olan şirketlere karşı, kötüye kullanım 7 Aralık 2019'un ötesinde de devam ederse veya bu şirketler söz konusu tarihten önce başka platformda kötüye bağlantısı kanıtlanırsa, yasal işlemlerde bulunacağımızı bildiririz."