Bugünkü
Takvim
  • Teknoloji
  • 10.06.2019 20:24
  • Son Güncelleme: 10.06.2019 20:59

ve anlaşacak mı? Huawei'nin yeni işletim sistemi Ark OS görüntüleri ortaya çıktı!

ve arasında yaşanan gerginlikteki son durum teknoloji meraklıları tarafından takip ediliyor. Son olarak ABD Hazine Bakanı Steven Mnuchin, Çin ile ticaret müzakerelerinde ilerleme sağlanması halinde Trump'ın ABD'nin Huawei'ye yönelik yaptırımlarını gevşetebileceğini belirtti. Aynı zamanda Çinli şirket bir süre önce kendi işletim sistemi için çalışmalara başlamıştı. Huawei'nin yeni işletim sistemine dair görüntülerin ortaya çıktığı konuşuluyor.

Huawei ve ABD arasında yaşanan gerginlikten sonra Huawei yeni bir işletim sistemi için harekete geçmişti. Bu nedenle teknoloji meraklıları Huawei ve ABD arasındaki son gelişmeleri büyük bir ilgiyle takip ediyor.

KENDİ SİSTEMİNİ GELİŞTİRİYOR

Çinli şirket her türlü olumsuz ihtimale karşı bir plan hazırladı ve kendi işletim sistemine yönelik çalışmalarını sürdürüyor. Android lisansı askıya alınan şirketin yeni işletim sistemini Ark OS olarak adlandırılacağı konuşuluyor.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.