Bugünkü
Takvim
  • Teknoloji
  • 14.04.2019 09:02
  • Son Güncelleme: 14.04.2019 09:02

yasaklandı! Oyuncular şoku yaşıyor...

Dünya genelinde son zamanlarda en çok oynanan çevrimiçi oyun olan Player Unknown Battlegrounds (), Nepal'de sürpriz bir şekilde yasaklandı. Yasaklanma sebebi ise 'Çocukların ve gençlerin davranışlarını ve çalışmalarını olumsuz yönde etkileme' olarak açıklandı.

Ve yasaklandı! Oyuncular şoku yaşıyor...

Yerel basında çıkan e göre, Nepal, son derece popüler olan çevrimiçi oyun PlayerUnknown'ın Battlegrounds'unu () yasakladı.

Katmandu Post gazetesinin yayınına göre, Nepal Telekomünikasyon Kurumu, tüm internet ve mobil servis sağlayıcılarından Perşembe gecesi PUBG'yi derhal yasaklamalarını istedi.

Gazeteye göre, yasak, Katmandu Büyükşehir Suç Bölümü'nden bir polis ekibinin geçtiğimiz Çarşamba günü Kathmandu bölge mahkemesinde bir Kamuoyu Davası açması sonrasında geldi.

Suç bölümü, mahkemeye, oyunun "çocukların ve gençlerin davranışlarını ve çalışmalarını olumsuz yönde etkilediğini" söyledi.

Gazeteciler, "Bölge mahkemesi aynı gün PUBG'yi yasaklamak için izin verdi" dedi.

Nepal'in başkenti kıdemli polis memuru Dhiraj Pratap Singh, "Oyunun çocuklar üzerindeki etkisine ilişkin olarak ebeveynlerden, okullardan ve okul birliklerinden bazı şikayetler aldık" dedi.

"Ayrıca Katmandu Bölge Mahkemesinden oyunu yasaklama iznini talep etmeden önce psikiyatrlarla görüşmeler yaptık" dedi.

PUBG NEDİR?
PUBG, Güney Koreli video oyun şirketi Bluehole'un bir yan kuruluşu olan PUBG Corporation tarafından geliştirilen ve yayınlanan popüler bir çevrimiçi çok oyunculu savaş oyunudur.

Oyun, bir adada paraşütle oynayan ve kalan son kişi olmak için savaşan maksimum 100 oyuncuyla ilgileniyor. Oyuncular adaya indikten sonra silah ve diğer ekipmanları aramalı ve oyunu kazanmak için yarışmalıdır.

kalan karakter 1000

Ilginc... Ilginc...

ilginc olay bugün... "uplay" computer oyun platformu "assasin's creed unity" OYUNU bedava dagitiyor... reklamda arkadaki resimdede NOTRE DAME... kime ait bu ubisoft ve uplay sirketi?

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 17.04.2019 21:04
ilginc ilginc

... molie mi? aman.. Jacque de Molays...

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 18.04.2019 20:02
ilginc... ilginc...

oyunun baslangici da nasil biliyormusunuz? JAQUE DE MOLIE tapinakci tariqati yok ediliyor ve Molie yakiliyor laneti okurken... ilginc gercekten, ve zamanlamaya bak... bayram ederler gibi oyunu bedava dagittilar hala dagitiliyor, kapmak isteyen varsa uplay de bedava hesap acabilir.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 18.04.2019 19:27

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.