Bugünkü
Takvim
  • Teknoloji
  • 15.03.2019 19:18
  • Son Güncelleme: 15.03.2019 19:18

Google logosunda yeşil olan harf hangisidir?

Google dünyanın en çok kullanılan arama motoru olarak biliniyor. Peki, hiç Google'ı açtığınızda Google logosundaki harflerin rengine dikkat ettiniz mi? Mesela Google logosunda yeşil olan harf hangisidir? İşte merakla araştırılan o sorunun yanıtı...

Google logosunda yeşil olan harf hangisidir?

Google gün içinde birçoğumuzun kullandığı internet arama motorudur. Sadece Türkiye'de değil, dünyanın birçok yerinde Google insanların en çok kullandığı arama motoru olarak bilinmektedir. Peki, gün içinde birçok kez giriş yaptığımız Google'ın logosundaki harflere dikkat ettiniz mi? Mesela Google logosunda yeşil olan harf hangisidir? İşte merakla araştırılan o sorunun yanıtı...

GOOGLE LOGOSUNDA YEŞİL OLAN HARF HANGİSİDİR?

CEVAP: "L" HARFİ

GOOGLE HAKKINDA...

Google, İnternet araması, çevrim içi bilgi dağıtımı, reklam teknolojileri ve arama motorları için yatırımlar yapan çok uluslu Amerikan anonim şirketidir. İnternet tabanlı hizmet ve ürünler geliştirir, ek olarak bunlara ev sahipliği yapar.

Kârının büyük kısmını AdWords programı aracılığıyla reklamlardan elde etmektedir. Şirket, Larry Page ve Sergey Brin tarafından, Stanford Üniversitesi'nde doktora öğrencisi oldukları sırada kurulmuştur. İkili, sık sık "Google Guys" olarak anılmaktadır. Google, ilk olarak, 4 Eylül 1998 tarihinde özel bir şirket olarak kuruldu ve 19 Ağustos 2004 tarihinde halka arz edildi. Halka arzın gerçekleştiği dönemde, Larry Page, Sergey Brin ve Eric Schmidt, takip eden yirmi yıl boyunca, yani 2024 yılına kadar Google'da birlikte çalışmak üzere anlaştılar.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.