Bugünkü
Takvim

Hükümetten ‘yapay zekâ’ hamlesi

Türkiye, geleceğin Elon Musk'larını yetiştirmek için harekete geçti.

  • Teknoloji
  • 31.10.2017 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 31.10.2017 10:01
ABONE OL
Hükümetten ‘yapay zekâ’ hamlesi

Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın başlattığı proje kapsamında, inovasyon uzmanlarının üniversite öğrencilerine vereceği eğitimlerle, çalışmaları A'dan Z'ye gençlere anlatılarak kendi projelerini geliştirmeleri teşvik edilecek.
'Yapay Zeka Nesli' projesiyle gençler, bilim adamları tarafından gelecekte dünyaya damga vurması öngörülen yapay zeka çalışmalarıyla tanıştırılacak. Yapay zeka çalışmalarının Türkiye'deki yerinin ve geleceğinin önemli mühendis ve inovasyon uzmanları tarafından anlatılacağı proje kapsamında gençlere robotik, yazılım ve inovasyon dersleri de verilecek. Üniversite öğrencileri için hazırlanan projeyle gençlere yapay zeka çalışmalarının temel prensipleri öğretilerek bilim dünyasına katkı sağlamaları teşvik edilecek.

'nın kurucusu Elon Musk, teknoloji dünyasının en çok konuşulan isimlerinden biri.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.