Bugünkü
Takvim

Bu lara dikkat!

adlı ın, geliştirdiği sahte aleti ile Microsoft klavyelerin birçoğunun tüm verilerini kaydedebildiği belirtildi.

  • Teknoloji
  • 12.02.2015 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 12.02.2015 16:05
ABONE OL
Bu şarja dikkat! Bilgileriniz çalınabilir
KeySweeper adıyla tanıtılan cihazın, içerisinde bulunan donanım ve yazılım sayesinde klavyeye tuşlanan tüm karakterleri tespit ettiği ve hatta bu verilerin paylaşımını yapabildiği kaydedildi. Ayrıca geliştirilmeye açık olan sahte aletinin SMS ile tüm bilgileri belli bir adrese yönlendirebileceği de öğrenildi. , bu cihazların 10 ila 80 dolar arasında bir üretim maliyeti olduğunu belirtiyor.

"ESKİ KLAVYELER İÇİN GEÇERLİ"
Öte yandan konuyla ilgili açıklama yapan Microsoft yetkilileri, sahte şarj aletinin sadece 2011'den önce üretilen kablosuz klavyelerin bilgilerini çalma yeteneğine sahip olduğunu ifade etti. Yetkililer yeni ürünler için bilgi çalmanın mümkün olmadığını dile getirdi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.