Bugünkü
Takvim

otizmli çocukların yanında

ABONE OL
Samsung otizmli çocukların yanında
Samsung; Seul Ulusal Üniversitesi ve Yonsei Üniversitesi'nden doktor ve profesörlerle işbirliği yaparak, 'Look At Me' uygulamasını geliştirdi. Kurumsal Vatandaşlık Grubu Başkan Yardımcısı Chung Lyong Lee, "Look At Me kolay, eğlenceli ve oyuna benzeyen bir uygulama. Anne ve babalar çocuklarını daha fazla göz teması kurmaya ve yüz ifadelerinden insanların duygularını anlamaya alıştırabilir" dedi. Yonsei Üniversitesi'nden Profesör Kyong- Mee Chung da, "Araştırmaya dahil edilen çocukların yüzde 60'ı göz teması konusunda iyileşme kaydetti" diye konuştu.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.