Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Teknoloji
  • 05.03.2013 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 05.03.2013 17:49
ABONE OL

"'i öldür, ödülü kazan"

Yazar , birçok teknoloji mağazasında satılan bilgisayar oyunlarında Türk tarihine mal olmuş insanların öldürülmesiyle oyunun kazanıldığını söyledi.

Turgut Reis'i öldür, ödülü kazan
Yazar , birçok teknoloji mağazasında satılan bilgisayar oyunlarında Türk tarihine mal olmuş insanların öldürülmesiyle oyunun kazanıldığını söyledi.

'' adlı oyunda çocukların oyunu kazanmak için öldürdükleri kahramanlar arasında Türk denizcilik tarihinin önemli ismi olan, Malta'da 83 yaşında iken şehit olan 'in de yer aldığını belirtti. Ural, bu oyunların satışının yapılmasını 'kültürsüzlük, bilinçsizlik ve sersemlik' olarak nitelendirdi.

GELİŞEN TEKNOLOJİ ÇOCUKLARI DEĞİŞTİRİYOR
Ural, teknolojinin gelişmesiyle birlikte Japonya'da okula giden çocuklara 'başparmak çocuk' denildiğini hatırlatarak, artık gençlerin her işlerini başparmaklarıyla yaptığını anlattı.

Tükenmez kalemle birlikte insanların işaret parmağı yerine artık başparmaklarını kullanmaya başladığını, yapılan araştırmada kızların yüzükleri artık başparmaklarına takar hale geldiğini aktardı.

"BİRİ DE ÇIKIP 'MUSTAFA KEMAL'İ ÖLDÜR, OYUNU KAZAN' DİYEBİLİR"
Ural, şu bilgileri verdi: "Empires III oyununda çocuklar, St. Jean şövalyesi oluyorlar. Burada çocukların karşısında bir düşman var. O düşman ise bir kahraman oluyor. Türk denizcilik tarihinin en önemli isimlerinden biri olan ve Malta'da 83 yaşında şehit olan Turgut Reis de var.

Yani Turgut Reis'i öldür, oyunu kazan. Bunun yanında Assassin's Creed-Revelations adlı oyunda da yeniçerileri öldürmeleri çocuklardan isteniyor. Böyle kültürsüzlük olur mu? Kitapları yasaklıyorlar ama bu oyunlar hala satılıyor ve çocuklar evlerinde oynuyor. Bir Allah'ın kulundan da ses çıkmıyor. Yarın biri de çıkıp, 'Mustafa Kemal'i öldür, oyunu kazan' diyebilir."