Bugünkü
Takvim

Sosyal medyada büyük tehlike!

Hırsızların artık yeni hedeflerinin seçmek için , gibi sosyal paylaşım sitelerini kullandığı bildirildi.

  • Teknoloji
  • 28.09.2011 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 28.09.2011 10:28
ABONE OL
Sosyal medyada büyük tehlike!
İngiltere merkezli Friedland isimli güvenlik firmasının araştırması, hırsızların sosyal medyayı nasıl 'verimli' kullandıklarını ortaya koydu. Bu yıl hüküm giyen 50 hırsızla yapılan araştırmaya göre, hırsızların yüzde 78'i , ve Foursquare gibi sosyal paylaşım sitelerini kullanarak yeni hedeflerini belirlediklerini söyledi. Hırsızların yüzde 54'ü, ev sahiplerinin sosyal medya aracılığı ile nerede oldukları ya da nereye gideceklerinin internette paylaşmalarının yapılan ortak hata olduğunu belirtti.

Ayrıca hırsızların yüzde 74'ü, Google'ın 'Street View' uygulamasının da günümüz hırsızlıklarında önemli rol oynadığı görüşünde.

Öte yandan, bir hırsızlık ortalama 10 dakika sürüyor, içeri girmek için ise sadece 2 dakika yeterli. Bir hırsız, bir evden ortalama bin 500 TL'lik para ya da değerinde eşya ile ayrılıyor, sigorta ödemeleri ise ortalama 3 bin 500 TL'yi buluyor.

kalan karakter 1000

yeÅŸim80 yeÅŸim80

mantıklı herkes durmadan nerede olduğunu yazıyor hele uzak bir yerde ise adam elini kolunu sallaya sallaya işini görür

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 28.09.2011 11:57

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.