Takvim

Vav TV Canlı Yayın
  • Spor
  • 04.02.2021 17:47
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 04.02.2021 19:35
ABONE OL

Başkanı derbi öncesi ortalığı karıştıracak sözler: , ’ı 13 milyon Euro'ya aldı

günü ’de oynanacak - derbisi öncesi ortam ısınıyor. Galatasaray Başkanı ’in bugün Kahveci’nin transferiyle ilgili yaptığı bonservis açıklaması bomba etkisi oluşturdu…

Derbi öncesi ortalık karışacak

Cengiz'in transferin maliyeti 7 milyon Euro olarak açıklamasına rağmen, "Fenerbahçe, İrfan Can'ı 10 milyon Euro+3 milyon Euro bonus, Deniz Türüç ve Tolga Ciğerci karşılığında aldı" demesi gündemi sarstı…

Alınan bilgilere göre Sarı-Lacivertliler bu açıklamalara sert bir yanıt vermeye hazırlanıyor. Fenerbahçe'nin kurmaylarının şu anda açıklama metni üzerinde son çalışmaları yaptığı belirlendi.

Yapılacak sert açıklamanın ardından Cumartesi günü oynanacak derbi öncesi ortam iyice gerilecek. Bu gerilimin sahaya nasıl yansıyacağı merak konusu.

TAKVİM UYGULAMASINI İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN

"İRFAN CAN TRANSFERİNDE SON OLARAK 5.5 MİLYON EURO, LİNNES VE YÜZDE 20 DEDİK"

Talip oldukları ve Fenerbahçe'ye imza atan milli futbolcu İrfan Can Kahveci'nin transferi konusunda yaşananları anlatan Mustafa Cengiz, "Çok değerli bir oyuncu. Mesut gibi çok iyi oyuncu. İstediğimiz bir futbolcu. Bu işi onlar açtı. Menajerlerin av mevsimi açıldı dedim. Ortalığı kızıştırıyorlar. İyiyi bilen, kötüyü de bilir. İyi lafı söyleyen en güzel küfürü de eder. En dürüst olan en tehlikeli insan olabilir. İnsanın dürüstlüğü nereye kadar bilemem. Biz bu böyle olmaz dedik. Aradım Göksel Başkan'ı. 'Başkanım yazılı teklif verin' dedi. Bize ulaştırılan bilgi oyuncu kesinlikle Galatasaray'ı istiyor. Futbolcu ile yüz yüze görüşmedim. 4 milyon Euro + ertesi satıştan karın yarısı teklif verdik. Sonra yüz yüze geldik. Göksel Bey, 'beni anla' dedi. 'Ben sizinle aynı teklifi veren olursa size rüçhan hakkı veririm' dedi. Sonra, teklif vermediğimizi söyledi. Sonra bir araya geldik. O çocuğun isteğini, iştahını değersiz hale getirmeyelim dedik. Sponsor da bulduk. Bir sponsoru da reddettik. Biz limitler içerisinde davranıyoruz dedik. Son teklif 5.5 milyon Euro, Linnes ve yüzde 20 dedik. Linnes'in maaşını biz ödeyeceğiz. Şampiyon olursak ve Şampiyonlar Ligi'ne kalırsak 1'er milyon Euro verdik. Karşı taraf çok mutlu oldu. Bir yönetici arkadaşımız 'Bu iş bitti' dedi.

FENERBAHÇE YALAN SÖYLEDİ

18.45'te Göksel Başkan aradı. 'Teklifler arasında uçurum var' dedi. Fenerbahçe 10 milyon Euro, şampiyon olursa 1 milyon Euro, Şampiyonlar Ligi'nde katılırsa 1 milyon Euro, grupları geçerse 1 milyon Euro, yüzde 30 satıştan da pay. Deniz Türüç ile 1 futbolcu. 'Sen kendini benim yerime koy' dedi. 'Sen haklısın' dedim. Telefonda 2 dakika konuştuk. 'Bundan sonra yokum' dedim. Hiçbir transferi açıklamayan rakibimiz ilk defa açıklama yaptı. 7 milyon Euro dedi. Bunu merak ediyorum. Kendi camiana da açıkla. Bugün Fenerbahçe olmazsa Galatasaray olmaz. Pazarlık arttırmadık. Mensah transferine girmedik. İhale bize kaldı. Sevgili Çebi'ye anlattım. Beşiktaş masadaysa çekiliriz dedik" şeklinde konuştu.