Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Spor
  • 26.10.2020 14:44
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 26.10.2020 14:45
ABONE OL

Müslüman mı? , dini nedir?

nereli? Ünlü futbolcu , dini nedir? Fransa Milli Takımı’nı bıraktığı iddia edilen Paul Pogba’nın nereli olduğu merak edilmeye başlandı. Fransa Milli Futbol Takımı'nın yıldızı Paul Pogba’nın, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un İslam ile ilgili sözleri sonrasında milli formaya veda ettiği iddia edilmişti. İddiaların ardından konuyla ilgili açıklama geldi. Peki, , dini nedir?

Paul Pogba Müslüman mı? Paul Pogba nereli, dini nedir?

Paul Pogba Müslüman mı? Paul Pogba nereli? Paul Pogba dini merak konusu oldu. Yıldız futbolcu Pogba'nın İslam ile ilgili sözleri gündem oldu. Fransa Milli Takımı'nı bıraktığı iddia edilen Pogba'dan konuyla ilgili açıklama geldi. Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, son dönemde Müslümanları ve İslami kuruluşları hedef almasıyla ülkenin farklı şehirlerinde İslam karşıtı uygulamalar görülmeye başladı. The Sun'ın haberine göre Pogba'nın, Macron'un İslam karşıtı açıklamaları sonrasında Fransa Milli Takımı'na veda ettiği ileri sürüldü.

PAUL POGBA MÜSLÜMAN MI?

Paul Pogba, 15 Mart 1993'te Gineli müslüman bir ailenin çocuğu olarak Fransa'nın Seine-et-Marne şehrinin Lagny-sur-Marne bölgesinde dünyaya geldi. Pogba'nın kendisinden büyük, ikiz olan aynı zamanda futbolcu olan iki erkek kardeşi vardır. Bu kardeşlerinden Florentin,Sedan takımında forma giyerken, Mathias ise İngiliz kulübü Crewe Alexandra'da forma giymektedir.

Pogba futbola altı yaşında, yaşadığı yere birkaç kilometre uzaklıkta bulunan futbol takımı Roissy-en-Brie'nin altyapısında başladı. Burada yedi yıl geçiren Pogba, 2006 yılında bir diğer amatör kulüp olan Torcy takımına geçti. 2007 yılında ise Le Havre takımına geçerek ilk profesyonel takımının altyapısında futbola devam etti.

Pogba'nın özellikle ulusal ve uluslararası genç turnuvalarında gösterdiği performans hem yurt içinde hem yurt dışında büyük kulüplerin dikkatini çekti. Bu kulüpler arasında İngiliz kulüpleri olan Arsenal ve Liverpool'un yanı sıra İtalyan kulübü Juventus da vardı. Paul Pogba müslüman olmuş ve hacca gitmiştir.

Orta saha mevkiinde oynayan futbolcu hem defansif hem de ofansif nitelikte oynayabilmektedir. Pogba, ilk profesyonel kulübü tarafından "güçlü, becerikli ve yaratıcı" bir oyuncu olarak tanımlanmıştır. Juventus'a transferinin ardından özellikle uzun bacakları, mücadele azmi ve koşu kabiliyeti nedeniyle "Ahtapot Paul" lakabını aldı.

Pogba, Fransa millî takımlarının oynadığı tüm turnuvalarda millî formayı giymiştir. İlk millî takım deneyimini U-16 takımında yaşayan Pogba, U-17 Avrupa Futbol Şampiyonasında da oynamıştır.

22 Mart 2013 tarihinde 2014 Dünya Kupası Eleme Grubunda Fransa'nın Gürcistan'ı 3-1 mağlup ettiği maçta ilk kez Fransa millî takımı formasını giydi. 2016 Avrupa Futbol Şampiyonası'nda ülkesi Fransa millî takımı adına forma giymiştir. Ülkesi ile 2018 FIFA Dünya Kupası kazandı.